Škola za vukove, slikovnica Karolin Rok nije samo tamo neka slikovnica o životinjama iz šume. To je druga po redu slikovnica iz istog serijala, koja odlično može poslužiti za razgovor s decom o temama s kojima ne znamo kako bismo. Vuk koji je ispao iz knjige sjajna je za razgovor o emocijama, a Škola za vukove ne samo o polasku u školu, već i o očekivanjima roditelja od deteta, o izneverenim očekivanjima i jednih i drugih.
Nela Stanojević, psihološkinja, osnivačica My way – Moj način, koja radi i sa decom sa razvojnim smetnjama, kao i sa decom tipičnog razvoja, preporučila je inovativno čitanje ove slikovnice. I koja pitanja da postavimo deci, kako bismo ih zaista čuli.
„Škola?
Moje dete voli da crta. Mada matematika, uh, tu muku muči. Ali mora sve da se uči.
Moje dete radi matematiku baš lako, ide mu. Ali istorija i jezici, uh. Ali mora sve da se uči.
Moje dete sve voli podjednako i sve mu ide. Jer mora sve da se uči.
Moje dete je malo živahnije. Glasan je, voli decu, voli da priča, ima mišljenje o svemu.
Moje dete je malo tiše. Stidljivo je, ne voli gužve, voli svoje rituale.
Svi smo različiti. Ima i vukova, i Aski, i mišića, i paunova, leptira, mrava, lavova. Svako ovaj svet shvata na svoj način. ŠKOLA ZA VUKOVE @propolisbooks je knjiga u koju su ugurana roditeljska očekivanja, dečje želje i kompromisi. Inspirativna je, podržavajuća i duboka na puno nivoa. Mi smo isprobali neke njene dimenzije.”
Ostatak teksta pročitajte klikom na link:
https://www.instagram.com/p/CNT9KJupond/
Autorka teksta: Nela Stanojević